Pilates – cvičení, které vám pomůže nejen k plochému břichu

holfit_pilates-swimming_catMetodu pilates vytvořil více než před sto lety Joseph Pilates, když se snažil najít způsob, jak zůstat fit a nepoddat se astmatu a křivicí, kterými trpěl. Postoje a pozice jsou odvozeny částečně z jógy a zaměřují se na zapojení svalů středu těla, z jehož síly mají vycházet všechny ostatní pohyby. Končetiny a zbytek těla jsou tedy rozšířením aktivního jádra , jejichž pohyb je díky funkčnímu jádru správně koordinován a tudíž bezpečný.

S rozvojem pilates vzniklo mnoho stylů pilates a přístupů k výuce. V Holfitu nabízíme cvičení metodou pilates clinic, které má rehabilitační prvky a využívá poznatků moderní fyzioterapie, aby naši klienti navnímali správné provedení cviků a mohli účinně při cvičení pracovat se svými dysbalancemi.

Kromě toho, že vám Pilates pomůže vylepšit postavu a zaktivovat hluboké svaly, existuje celá řada dalších výhod proč pilates pravidelně cvičit a proč byste jej měli zařadit do svého cvičebního režimu.

• Pilates je forma cvičení, kterou zvládne každý, neboť pohyby jsou jednoduché a přesto velmi účinné. Jediné co potřebujete je nasazení pro cvičení a koncentraci. Postupem času, každý cvičící zaznamená pokrok a zvládne složitější a komplexnější cviky.

• Pilates není jen řada cviků jdoucích po sobě zacílených na získání štíhlejšího těla. Při cvičení pilates se soustředíte na správné dýchání v souladu s precizním provedením cviků, což vám umožní lépe vnímat své tělo a věnovat se jen samotné praxi „tady a teď“.

• Při cvičení pilates se zapojují svaly specifickým způsobem, navrací se jejich správná funkčnost
a díky tomu mizí problémy s bolestí zad, zlepšuje se držení těla a případná skolióza, hyperlordóza a hyperkyfóza.

• Pilates není jen o aktivaci a posílení středu těla nebo zlepšení držení těla, ale je to cvičení, které se zaměřuje na každou jednotlivou oblast těla a komplexně jej posílí a protáhne.

• Pilates je vhodné dokonce i když trpíte starým zraněním, které vám brání v jakémoliv pravidelném cvičení. Pilates vám pomůže získat optimální kondici, aniž byste zatěžovali staré zranění nebo klouby. Cvičení pilates je ideální způsob, jak rehabilitovat.

• Vzhledem k tomu, že pozice a cviky pilates vycházejí z jógy, vaše tělo se během cvičení bude ohýbat a natahovat a dojde k zlepšení celkové flexibility těla. Pomalá a kontrolovaná praxe vám pomůže cviky zacvičit efektivně, ve vašem maximálním rozsahu a s minimálním rizikem zranění.

• Pilates zlepší svalový tonus vašeho těla. Ač je Pilates méně fyzicky náročné než silový trénink, budou vaše svaly pevné, dlouhé a štíhlé. Dlohodobou praxí docílíte štíhlého sportovně vypadajícího těla.

• Cvičením pilates zvyšíte energetický výdej, neboť se cvičením naučíte aktivovat často opomíjené posturální svaly, které pak budete zapojovat i při bězných činnostech.

Registrace zde (první lekce ZDARMA)

 

Leave a Comment (0) ↓