Podzim z holistického pohledu

holfit_autumn_harvestPodzim, je nádherné roční období, přináší nám obrovské příležitosti se znovu sblížit s přírodou. Vzduch kolem nás je chladnější. Šero přichází dříve. Šustící listy zabarvují nejen chodníky. Vůně hořících krbů a polních ohýnků plní noční oblohu. A neskladné deky v zákoutích našich domovů, přinášejí útulné pohodlí, které je na dosah ruky.

Feng shui navrhuje přenést přírodu do našeho domova, protože podporuje přátelské vibrace, které můžeme cítit. A když je naše okolí obklopeno věcmi s nepřetržitě dobrou energií, lépe se vyrovnáme se situacemi v našich životech.

 

Podzimní sklizeň.

Rozmístěte dýně kolem vašeho domu. Dýně ve Feng shui jsou považovány jako ochrana proti negativní energii, a proto je vhodné je mít před dveřmi. A když už jsme u tématu ovoce, jablka jsou znamením míru. Naplňte s nimi misku a umístěte ji v kuchyni na stole. Nechte se inspirovat podzimní hojností – tykve, šišky a žaludy – a začleňte je do svého života, samozřejmě jen ty, které máte rádi. To vše znamená dobré zdraví a dlouhý život.

 

Barvy podzimu.

Příroda předvádí kaleidoskop barev v podzimní čas. Jen se nechte inspirovat a přeměňte letní barvy na kaskádové tóny podzimu. Oranžová je barva, která posiluje živou konverzaci – perfektní pro sezónní veselí. Červená je považována za zdravou a hojnou, vynikající volba kolem dveří. Vyžaduje pozornost, a to zejména, když chceme uvítat nové příležitosti. Žlutá a hnědá jsou považovány za zemitou atmosféru, uklidňující energii v našem domě.

 

Dbejte na čerstvý vzduch.

Žluté chryzantémy jsou symbolikou podzimu, znamenají vděčnost. Pokud jste k někomu zváni k tabuli v této sezóně, čerstvé chryzantémy jsou perfektním dárkem. Nicméně, každá rostlina má své charisma. Rostliny v domácnosti přirozeně odstraňují toxiny a čistí vzduch, přispívají k dostatku zdravého dýchacího prostoru pro každého.

V tomto čase je také slunce velmi důležité. Kdykoli bude slunný den, vpusťte paprsky do svého domova a natočte svoji tvář, jako slunečnice, směrem k slunci.

 

Kámen měsíce.

Říjnovým kamenem je opál, klenot vzbuzující sympatie a soucit, podporující tok čistých myšlenek a důvěry. Přináší úlevu pocuchaným nervům nebo dokonce naději a lásku. Je to kámen, který by měly nosit nejen osoby narozené v tomto měsíci, ale i my všichni ostatní.

 

Pro zdraví.

Na podzim má většina z nás tendenci pojídat sladké potraviny. Je to jednak proto, že tělo cítí nadcházející zimu a hodlá se na ni dostatečně připravit, jednak v našem evropském jídelníčku ubývá dostatek čerstvého

sladkého letního ovoce. To proto ty čokolády a čokoládové tyčinky.

 

Je jasné, že rafinovaný cukr příliš organismu neprospívá. Proto je důležité, doplnit tělu “sladkost” jiným způsobem. Nejlepší je přirozená sladkost. Zkusit můžete například včelí med, který je nejen přírodním sladidlem, ale i skvělým pomocníkem na nejrůznější neduhy.

Výborný dezert bez zbytečných kalorií lze připravit z jablek, medu a oříšků. Stačí vykrojit jádřince, naplnit jablka směsí z medu a ořechů, zabalit je do alobalu a 15 minut zapékat v troubě. Ale jen ve volný den. 🙂

 

Krásný podzim vám přeje HOLFIT tým. 

Leave a Comment (0) ↓