Základní očistný (detoxikační) program vhodný nejen po vánocích.

Základní očistný (detoxikační) program vhodný nejen po vánocích.

V novém roce si mnozí dávají různá předsevzetí. Jedním z nich je tradičně zlepšení zdraví, které si přejeme s přáteli, snížení hmotnosti po dnech odpočinku a hojnosti jídel a/nebo kompletní změna postavy, návyků atp.

V dnešním článku se nebudeme věnovat tomu, jaká jídla nebo pití, v jakou dobu a kolik makroživin, byste měli konzumovat. Každý jsme individuální s vlastními geny, které určují, jaké potraviny jsou pro nás nejvhodnější. (Pokud vás toto zajímá, tak se na nás obraťte a rádi pomůžeme).

Některé obecné věci samozřejmě moc dobře znáte, jako že byste neměli konzumovat alkohol, sladké, zaměřit se více na zeleninu a kvalitní potraviny atd.

Ať už jsou vaše strategie k lepšímu zdraví v tomto roce jakékoliv, tak bychom rádi upozornili na důležitost očisty organizmu. Někdy tento jednoduchý krok může pomoci k lepšímu vstřebávání, zvýšení energie nebo třeba jen splasknutí nafouklého bříška.

Existuje mnoho očistných programů, které využívají různé strategie, jako např. očistné šťávy, půstování, frekvenční vlny, informační preparáty apod.

I přesto, že všechny tyto strategie jsou účinné, a slouží ke kompletní detoxikaci, tak pro udržení svého zdraví můžete vyzkoušet námi sestavený, jednoduchý základní očistný program, který zlepší vaše trávení, pomůže odstranit z těla externí agenty, těžké kovy a doplnit zdravé bakterii do vašeho střeva.

 

1. Mechanická očista střeva

Pro mechanickou očistu střeva používáme vlákninu Psyllium (jitrocel indický). Jeho účinkem je, že po rozmíchání s vodou nabyde až 40x a tím pomáhá k očistě střev. Podle Insitute of Medicine je zapotřebí konzumace 25g u žen a 38g u mužů vlákniny denně. Pokud se tedy nekonzumuje dostatečné množství potravin bohatých na vlákninu, tak by tento doplněk neměl chybět ve vašem programu.

Psyllium můžete koupit zde.

 

2. Odstranění těžkých kovů a externích agentů ze střeva

Druhý doplněk, který jsme vybrali do základního očistného programu je Wurm-Ex. Přispívá k přirozené obraně těla před externími agenty (parazity) a k normální funkci střevního traktu. Dále pomáhá na sebe vázat, organické sloučeniny, volné radikály a těžké kovy. Pokud jste nikdy nedělali žádnou očistu od střevních parazitů, a pohybujete se kolem zvířat (i domácích), nebo jste někdy jedli sushi nebo tatarák, tak je tento doplněk nutný.

Wurm-Ex můžete koupit třeba zde.

 

3. Doplnění laktobacilů do střeva

Díky konzumaci velkého množství cukrů a/nebo kyselinotvorných potravin ať kolem svátků nebo i během roku, tak je zapotřebí obnovit také střevní mikroflóru. Pokud toto neuděláme, tak nám hrozí přemnožení kvasinek, plísní, zhoršení trávení apod. K tomu jsou vhodné právě laktobacili, které pomáhají vstřebávání živin, rozkladu potravin a pomáhají odolávat infekci v gastrointestinálního traktu.

Firem, které se zaměřují na doplňky obsahující laktobacili je několik. Důležité však je, aby se tyto bakterie dostali přes žaludeční šťávy do střeva. Testovali jsme několik produktů, ale nejlepší se nám zdá produkt FERZYM, který obsahuje 7 miliard zárodků v kapsli a díky technologii kapsle se dostane právě až do tenkého střeva.

FERZYM Plus můžete koupit třeba zde.

UPDATE: Vzhledem k nedostupnosti produktu FERZYM, uvádíme jiná, námi vyzkoušená kvalitní Probiotika BIOPRON 9

 

Tento základní program je vhodný nejen po svátcích, ale i během roku, pokud cítíte, že je potřeba, tak i 2-3x do roka.

Pokud máte zájem o kompletní detoxikaci organizmu, tak vám rádi pomůžeme.

Přejeme vám bezva start v tomto roce a hodně zdraví, za které máme zodpovědnost každý z nás.

 

Team HOLFIT 🙂

 

 

Reference

  1. WebMD (http://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/lactobacillus-uses-and-risks)
  2. WebMD (http://www.webmd.com/diet/guide/fiber-how-much-do-you-need?page=1)

 

Leave a Comment (0) ↓